Nowa FORMA 2012

 

Twórcza atmosfera i wielkie emocje sięgnęły zenitu w ostatni dzień warsztatów. Ostatnie poprawki w prototypach i wspólna ciekawość, co z tego wyszło oznajmiły koniec pracy dla uczestników warsztatów Nowa FORMA Swarzędz 2012. Już po raz drugi projektanci i producenci mieli szansę wspólnie projektować mebel i poznawać wzajemnie swoje możliwości i umiejętności. Warsztaty trwały pięć dni. Wszystko to dzięki wsparciu Urzędu Miasta i gminy Swarzędz, znanego w Polsce regionu stolarskiego. Wzięło w nich udział 12 polskich projektantów oraz dwa zakłady stolarskie i dwóch producentów mebli tapicerowanych. Tegoroczna edycja przebiegała w myśl zasad User Experience Design, czyli projektowania z uwzględnieniem potrzeb użytkowników. Projektanci mieli za zadanie uwzględnić potrzeby i oczekiwania kluczowych osób mających kontakt z meblem w całym cyklu życia produktu.

“Pięciodniowy proces - wliczając w to czas na przygotowanie prototypów - jest zbyt krótki, aby przy projektowaniu dokładnie przeanalizować wszystkie założenia i poszukać odpowiednich rozwiązań. Jednakże spotkanie się projektantów i producentów (dla niektórych po raz pierwszy) przy wspólnym projekcie, stanowi wspaniałe doświadczenie, którego nie sposób przecenić” - mówi projektant Wawrzyniec Walczak, pomysłodawca i organizator tegorocznych warsztatów.

W trakcie trwania warsztatów panowała wytężona atmosfera pracy. Dyskusje o projektowaniu, szkicowanie i poszukiwanie rozwiązań detali ciągnęły się do późna w nocy. Widać było również zaangażowanie producentów i ich przedstawicieli, biorących czynny udział w pracy zespołów. Nad sprawnym przebiegiem procesu projektowego czuwała doświadczona trener, Katarzyna Kijas.

 

PROJEKTANCI

Tadeusz Dębczyński

Olga Mężyńska

Joanna Lisiecka

Atrur Bętkowski

Magdalena Kaproń

Olga Dziemidowicz

Monika Frisztig

Marta Szczepańska

Dorota Terlecka

Patryk Góźdź

Joanna Sumińska

Monika Potorska

PRODUCENCI

www.arismebel.pl

http://www.krzesla-swarzedz.pl/

Zakład stolarski
Aleksander Łoza

www.meble-olek.pl

KONTAKT: info@nowaforma.xg.pl   |   mobile: +48 606648487   |   Polub nas na Facebooku: www.facebook.com/NowaFORMA

Warsztaty zrealizowano ze środków gminy Swarzędz